Centrum informačních technologií a aplikované informatiky

Cílem Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín (CITAI) se statutem vědecko-technického parku (VTP) a centra pro transfer technologií (CTT) v Průmyslovém areálu Slavičín je poskytování služeb pro firmy zasídlené v Průmyslovém areálu Slavičín - uživatele Vědeckotechnického parku Slavičín. CITAI dále rozšiřuje služby Podnikatelského centra Slavičín, které poskytuje služby podnikatelům ve Slavičíně o možnost poskytování služeb v průmyslové zóně Průmyslový areál Slavičín. Centrum je zaměřeno na informační a komunikační technologie, které se stávají základním kamenem rozvoje podnikání. V této oblasti se Centrum, ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně, zaměřuje zejména na následující problematiku: bezpečnost počítačových sítí, topologie počítačových sítí, bezpečnost aplikací, zabezpečení přístupů, cloud computing, počítačová grafika a multimediální prezentace.

Nacházíte se zde Průběh projektu Průběh projektu - akce Ocenění projektu realizovaného společností Regionální centrum kooperace, a.s.

Ocenění projektu realizovaného společností Regionální centrum kooperace, a.s.

Úspěchy naší práce byly oceněny agenturou CzechInvest a Asociací pro zahraniční investice ziskem třetího místa v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2010 v katergorii
Podnikatelská nemovitost – Brownfield roku

Je dobře, že jsou naše projekty a jejich realizace pozitivně hodnoceny alespoň ze strany poskytovatele dotace, který je vnímá jako velmi přínosné pro region. V podobné soutěži se jeden z našich projektů umístil již v roce 2008. Podobné úspěchy dávají naší práci smysl a jsou jak závazkem, tak výzvou do budoucna. 

Při příležitosti slavnostního večera proběhlo za účasti předsedy představenstva Radomíra Bezděka a předsedy dozorčí rady Jaroslava Pečeni jednání s generálním ředitelem agentury CzechInvest Miroslavem Křížkem, který přislíbil návštěvu našeho Průmyslového areálu ve Slavičíně. Současně jsme poděkovali generálnímu řediteli za podporu, kterou se dostává Průmyslovému areálu ze strany CzechInvestu a vyslovili přesvědčení, že i v budoucích letech budeme spolupracovat na přílivu nových investorů do Průmyslového areálu Slavičín jako významného centra pro podnikání v regionu.

Výsledky odtajnila agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Titulem Investor roku 2010 se mohou pyšnit společnosti Brembo, Edwards a NetSuite Czech Republic. Ocenění získaly mimo jiné za nově vytvořená místa a společenskou prospěšnost. Podnikatelskými nemovitostmi roku 2010 se staly Strategická průmyslová zóna Holešov, STROJÍRNA OSLAVANY a Podnikatelský inkubátor Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci. O jejich vítězství rozhodla například výše plánované investice všech investorů, přislíbená pracovní místa a přínos pro Českou republiku.

Výsledky vyhlásila Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Sdružení pro zahraniční investice – AFI. Ceny vítězům předali mj. ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, pod jehož záštitou se soutěže konaly, či generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek v úterý 1. listopadu 2011 v Ekotechnickém muzeu v Praze. O vítězích soutěží rozhodla odborná komise složená ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, sdružení AFI a agentury CzechInvest.

Soutěžilo se v šesti kategoriích:

Investor roku – Největší inovační potenciál

1.     Edwards, s.r.o.
2.     GENERI BIOTECH s.r.o.
3.     Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.

Investor roku – Zpracovatelský průmysl

1.     Brembo Czech s.r.o.
2.     AU Optronics (Czech) s.r.o.
3.     FOXCONN CZ s.r.o.

Investor roku – IT a strategické služby

1.     NetSuite Czech Republic s.r.o.
2.     IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, s.r.o.
3.     FNZ (Czechia) s.r.o.

Podnikatelská nemovitost – High-tech nemovitost roku

1.     Podnikatelský inkubátor Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci
2.     Innovation Park Jihomoravského inovačního centra
3.     Forum Business Centre

Podnikatelská nemovitost – Zóna roku

1.     Strategická průmyslová zóna Holešov
2.     CTPark Ostrava
3.     CTPark Brno

Podnikatelská nemovitost – Brownfield roku

1.     STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o.
2.     Venkovská průmyslová zóna Třanovice
3.     Centrum informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín

Večerem provázela Daniela Písařovicová a na slavnostní akci vystoupila také hudební skupina Lanugo. CzechInvest chápe své aktivity v oblasti společenské odpovědnosti firem jako dlouhodobou investici a přirozenou součást své činnosti. Administruje řadu projektů, které mají nejen pozitivní dopad v oblasti zaměstnanosti, ale i na životní prostředí, a proto se slavnostní večer odehrával v ekologickém duchu.

Investor roku a Podnikatelská nemovitost roku jsou odborné soutěže vyhlašované každoročně Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Letos se uskutečnily po jedenácté, podruhé společně. Hlavními partnery letošního ročníku jsou ČEZ a ČSOB, partnerem pak projekt Office Islands od společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic. Supporting partnery jsou agentura QUIX a Zátiší Catering. Mediálně soutěž podporují týdeník Euro, Český rozhlas 1 - Radiožurnál, časopis Stavitel, Project & Property, měsíčníky Parlament – Vláda - Samospráva a Development News. Více najdete na http://www.czechinvest.org/soutez-podnikatelska-nemovitost-roku-2010.

  dsc_0263.jpg dsc_0264.jpg p1010001.jpg

 
Banner
Banner

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

PřihlášeníKdo je online

Máme hostů: 5 připojeno

Kalendář

<<  Prosinec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031